28 листопада 2018 року за ініціативи Місцевого центру, при підтримці Голопристанської РДА, Голопристанської міської ради та БО Фонду громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» відбулося засідання круглого столу на тему: «Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству на рівні територіальної громади».
Метою заходу було налагодження міжвідомчої співпраці суб’єктів, які реалізують державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на рівні громади м. Гола Пристань та Голопристанського району; напрацювання форм та методів співпраці представників державних органів та громадськості.
Круглий стіл зібрав 30 учасників: представники органів державної влади, місцевого самоврядування, суду, поліції, прокуратури, пробації, управлінь соціального захисту, територіального центру соціального обслуговування, служб у справах дітей, відділів освіти, місцевих закладів охорони здоров’я, громадської організації, об’єднаних територіальних громад Голопристанського району.
Від Голопристанського районного суду у даному заході прийняв участь помічник голови суду Скакун Євген Федорович.
На засіданні обговорено ключові положення законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, відповідальність кривдників; виявлено проблемні питання у застосуванні законодавства; висвітлено способи оперативного реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі; про попередження домашнього насильства та його вплив на зростання булінгу.
Під час активного спілкування суб’єкти обмінялись досвідом та визначили методику взаємодії в сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
За підсумками засідання круглого столу фахівці Місцевого центру запропонували ухвалити резолюцію. Проект резолюції надано учасникам для погодження та остаточного затвердження.
Представники суб’єктів, які реалізують державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі були єдині в тому, що спільні дії державних органів влади та громадських організацій – єдиний шлях створення ефективного механізму запобігання та протидії домашньому насильству.