Звертаємо вашу увагу на необхідність подання до 1 квітня 2020 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Чинне законодавство передбачає, що присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді (тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи) стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
А це означає, що на присяжних розповсюджується обов’язок у порядку і строки визначені Розділом 7 (статті 45-52) вказаного Закону подати електронну декларацію.
Тобто, якщо протягом 2019 року ви приймали участь у розгляді судових справ, незалежно від того чи отримали виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, зобов’язані до 1 квітня 2020 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Увільнення протягом 2019 року від виконання обов’язків присяжного, не позбавляє присяжного від обов’язку подачі декларації.
Зазначимо, що для заповнення декларації необхідно завчасно отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (далі - АЦСК) електронний цифровий підпис (ЕЦП), перелік яких зазначений на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua.
У разі виникнення питань, можна отримати на офіційному веб-сайті НАЗК роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій та переглянути навчальне відео «Кампанія декларування - 2020» за посиланням.
Для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://portal.nazk.gov.ua), з використанням особистих ключів та відповідних їм посилених сертифікатів відкритого ключа, АЦСК, необхідно завчасно отримати послуги електронного цифрового підпису. Контактну інформацію зазначених АЦСК розміщено в електронному реєстрі суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з видачею сертифікатів ЕЦП (http://czo.gov.ua/ca-registry).
Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.